Ettevõttest

Ettevõttest

AS ELME tarnib kvaliteetseid tooteid ja seadmeid nii tootmisettevõtetele (keevitustarvikud, tsink, abrasiivpulber, seadmed jne) kui ka laevadele (mootorid, käitursüsteemid, ankru- ja sildumisseadmed jne). Ettevõtte põhitellijad on Baltimaades.

Tööstustoodete tarnimise kõrval on ettevõte end tõestanud usaldusväärse partnerina soojus- ja elektrienergiaga varustamise, sideteenuse, tehnoloogiliste seadmete ja kraanade hooldusteenuse osutamise valdkonnas.

Ettevõtte edust annavad tunnistust klientide arvu ja käibe järjepidev kasv ning logistikakontseptsiooni arendamine, mis põhineb pikaajalistel investeeringutel teenuste kvaliteedi parandamisse.

Me oleme uhked selle üle, mida teeme. Ent meie suurim väärtus on meie inimesed, kes on meie ettevõtte alustala. Meie meeskond koosneb oma ala asjatundjatest, kes hoolivad Sinust ning on iga kell käepärast, et Sinu tellimusi ja soove täita, vastata kiiresti ja pädevalt Sinu küsimustele ning pakkuda sulle konkreetseid lahendusi.


Missioon

Oleme seisukohal, et pikaajalise ja tulemusliku koostöö tagavad individuaalne lähenemine igale kliendile, parima kvaliteedi garantii, mõistlikud hinnad ning range tarnetingimuste järgimine.

Ajalugu

ELME lugu sai alguse 1993. aasta detsembris, kui äriregistrisse kanti aktsiaselts ärinimega AS ELME.

Tollal tegeles ettevõte peaasjalikult Balti Laevaremonditehase, täna BLRT Grupi, varustamisega soojus-, elektrienergia ja tehniliste gaasidega, samuti korraldas ta seadmete remonti ja hooldust.

1994. aasta aprillis koondas ELME oma katuse alla masinaehitusettevõtte Taglas.

Aastal 1994 hakkas AS ELME arendama Eestis tööstus- ja meditsiinigaaside müüki. Tulemuslik tegevus innustas  aastal 1999 looma ühisettevõtte ELME MESSER Gaas, mis on hõivanud Baltimaade turul hea positsiooni.

1996. aasta jaanuaris tegi AS ELME algust metalli müügiga. Hiljem kasvas sellest tegevusest välja firma ELME Metall, mis on täna tõusnud metallituru liidriks Eestis, müües edukalt metalli ka Baltimaades ja Skandinaavias.

29 aastat pole ajalooliselt just pikk aeg, küll aga väärivad need aastad märkimist äritegevuses. Selle aja jooksul on välja kujunenud pühendunud ja ühiste eesmärkide nimel pingutav meeskond, mis on ELME edu võti.